ПАСПОРТ РЕСУРСНОЇ КІМНАТИ

Ресурсна кімната в закладі дошкільної освіти.

Ресурсна кімната – це спеціально обладнаний освітній простір. Основне призначення - це створення комфортного простору для організації процесу навчання дітей з особливими освітніми потребами на основі застосування особистісно – орієнтовних методів навчання.

Завданням функціонування ресурсної кімнати є створення спеціально організованого освітнього простору, який дає дитині з особливими освітніми потребами реалізувати:

ü своє право на освіту:

ü оптимально розкрити свій освітній і особистісний потенціал;

ü подолати бар’єри соціалізації.

Організація простору в ресурсній кімнаті відбувається завдяки розділенню його на зони:

м місце для індивідуальних занять, сенсорна зона, ігрова зона.

Місце для індивідуальних занять: стіл, стілець.

Сенсорна зона створена з метою релаксації і для проведення корекційної роботи психолога. Використання піскотерапії, обладнання для мозочкової стимуляції , обладнання для сенсорної стимуляції дозволяє зняти психоемоційне напруження, розвивати та вдосконалювати сенсорні, вестибулярні і рухові можливості дітей.

Ігрова зона – це місце для творчості та ігор. Куточок для творчості наповнений наборами для творчості, дошка для малювання, фарбами, розмальовками, наборами для ліплення. Все це слугує чудовим інструментом з розвитку творчого потенціалу, фантазії, уяви, а також розвантаження нервової системи.

Підібрані настільні ігри, конструктори, мозаїки, шнурівки,соціально – комунікативні іграшки сприяють розвитку дрібної та крупної моторики , координації рухів, логічного мислення, пам’яті, іважності і інтелектуальним можливостям вихованців.

Вся підлога в кімнаті вкрита м’яким пазловим килимом, що дозволяє гратись на ньому.

ресурсна кімната

ресурсна кімнатаресурсна кімната

ресурсна кімната

ресурсна кімнатаресурсна кімната

ресурсна кімната

ресурсна кімната

ресурсна кімнатаресурсна кімната

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування